Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program stypendialny dla przedsiębiorców społecznych

SAP i Social Impact rozszerzają swój program stypendialny na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią

Od teraz o stypendium w ramach programu Social Impact Start mogą ubiegać się także przedsiębiorcy społeczni z Polski oraz Bułgarii, Czech, Węgier i Rosji.

 

Warszawa, 1 lipca 2014 — Organizacja Social Impact rozszerza swój program stypendialny Social Impact Start, wspierany przez SAP, na Polskę oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Program jest przeznaczony dla startupów, których celem jest rozwiązywanie problemów społecznych z wykorzystaniem innowacji. W tym roku o stypendium mogą ubiegać się również przedsiębiorcy społeczni z Polski. Termin składania wniosków mija 15 lipca 2014 roku.

Najbardziej palące problemy naszych czasów wymagają innowacyjnego podejścia. Dlatego SAP chce pomagać osobom, które szukają rozwiązań dla najważniejszych problemów społecznych. W ramach współpracy SAP z organizacją Social Impact powstał program Social Impact Start skierowany do przedsiębiorców społecznych, którzy rozpoczynają swoją działalność. Ma on na celu pomóc wybranym startupom rozwinąć ich projekty oraz wypracować trwałe koncepcje i modele biznesowe. Do tej pory z programu Social Impact Start skorzystało ponad 120 przedsiębiorców społecznych z Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Do programu można zgłaszać projekty w początkowej fazie rozwoju, których celem jest stworzenie biznesu będącego rozwiązaniem ważnego problemu społecznego.

Najlepsze projekty otrzymają wsparcie zarówno finansowe w postaci stypendium, jak i merytoryczne – wybrani przedsiębiorcy społeczni będą mogli uczestniczyć w miesięcznym programie szkoleniowym odbywającym się w Berlinie. W ramach programu szkoleniowego otrzymają m.in. miejsce do pracy w Social Impact Lab, będą uczestniczyć w warsztatach, indywidualnych lub grupowych sesjach szkoleniowych, seminariach, otrzymają porady od ekspertów. Zwycięzcy będą mieli również dostęp do sieci wiodących przedsiębiorców społecznych, dzięki czemu będą mogli czerpać korzyści z inspirującej wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń i lepiej rozwijać swój projekt.

Aplikacje można składać online pod adresem www.socialimpactstart.eu/sis-ee. Wniosek należy przesłać do 15 lipca 2014 roku, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 10 sierpnia. Spośród aplikacji nadesłanych z Polskich wybrane zostaną dwa start-upy, które w nagrodę otrzymają stypendium w wysokości 5.000 EUR oraz możliwość uczestnictwa w programie szkoleniowym. Szkolenie odbędzie się w terminie 12 września – 15 października 2014, w Social Impact Lab w Berlinie.

Więcej informacji o programie oraz warunkach uczestnictwa znaleźć można pod adresem www.socialimpactstart.eu/sis-ee

 O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją ― zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 258 tys. klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz ciągły rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.pl i www.sap.com.

O Social Impact

Scial Impact to organizacja non-profit założona w 1994 roku przez Norberta Kunza. Jest to organizacja pomagającą przedsiębiorcom społeczny w Niemczech. Prowadzi programy wspierające start-upy w Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie, Wiedniu oraz Zurychu. Wizją Social Impact jest stworzenie najlepszego ekosystemu usług wspomagających działania przedsiębiorców społecznych w Niemczech oraz w innych krajach.

Źródło: Informacja prasowa

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx