Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polsko-angielska Szkoła Trenerów Młodzieżowych - zapraszamy do udziału w V edycji

Jedyny taki w Polsce międzynarodowy program szkolenia youth-worker’ów!

Zapraszamy do udziału w V edycji wyjątkowego programu szkolenia osób pracujących z młodzieżą w obszarze edukacji pozaformalnej, w organizacjach pozarządowych: pedagogów, psychologów, animatorów, trenerów, instruktorów, wychowawców i opiekunów.

Szkoła to trening umiejętności:

 • pracy z grupą
 • pracy aktywnymi metodami edukacji pozaformalnej
 • wspierania rozwoju młodych ludzi
 • budowania sytuacji edukacyjnych sprzyjających efektywnemu uczeniu się
 • pracy narzędziami coachingu
 • budowania dobrego kontaktu z młodzieżą
 • rozumienia i wykorzystywania w pracy procesu grupowego
 • stosowania podstawowych narzędzi diagnozy i socjoterapii

Program Szkoły obejmuje 190 godzin szkoleniowych, na które składają się:

trening interpersonalny
(5 dni, 40 godzin, trening w centrum szkoleniowym na terenie Kotliny Kłodzkiej)

Poświęcony jest rozwojowi osobistemu i społecznemu poprzez doświadczenie. Wymaga od uczestników zaangażowania i aktywności, a ma na celu rozwój kompetencji społecznych i osobistych, a także zwiększenie samoświadomości zachowań, uczuć, motywów i postaw, nauczenie się wyrażania myśli i emocji, większe rozumienie zachowań własnych i innych ludzi, zwiększenie kompetencji w zakresie radzenia sobie z konfliktem. Uczestnicy doświadczą w trakcie niego procesu grupowego oraz będę mieli możliwość zaobserwowania relacji pomiędzy sobą, a procesami społecznymi zachodzącymi w grupie. Efektem treningu jest też wysokie poczucie bezpieczeństwa i zaufania w grupie oraz większa przestrzeń do dalszej współpracy i uczenia się razem.

4 warsztatowe weekendy
(sobota – niedziela, godz. 9.00 – 19.00, Wrocław)

Warsztaty poświęcone są następującym zagadnieniom:

 • proces grupowy
 • techniki komunikacji interpersonalnej
 • specyfika pracy z młodzieżą
 • metodyka edukacji pozaformalnej
 • opór i kryzys

Introduction Youth and Community Work – trening
(4 dni, 30 godzin, trening w centrum szkoleniowym na terenie Kotliny Kłodzkiej)

Introduction Youth and Community Work to wyjazdowy czterodniowy trening prowadzony przez trenerów z Anglii w oparciu o brytyjski system kształcenia pracowników młodzieżowych i dotyczący wprowadzenia do pracy z młodzieżą i w społecznościach lokalnych. Zajęcia te realizowane są z udziałem tłumacza, nie jest konieczna znajomość języka angielskiego.

trening superwizyjny
(5 dni, 40 godzin, trening w centrum szkoleniowym na terenie Kotliny Kłodzkiej)

Wszystkie warsztaty i treningi będą realizowane w oparciu o najnowsze metody pracy grupowej (ćwiczenia, gry, zabawy, symulacje, ustawienia systemowe, drama, psychodrama, analizy przypadków, mini-wykład, praca w grupach, dyskusja, inne), aby maksymalnie zapewnić uczestnikom możliwość rozwijania umiejętności w procesie doświadczania.

Harmonogram Szkoły:

trening interpersonalny: 30 lipca 2014  - 3 sierpnia 2014
warsztat 1: 16 sierpnia 2014 – 17 sierpnia 2014
Introduction Youth and Community Work – trening: Wrzesień
warsztat 2: 18 październik 2014 – 19 październik 2014
warsztat 3: 22 listopada 2014 – 23 listopada 2014
warsztat 4: 10 stycznia 2015 – 11 stycznia 2015
trening superwizyjny: 25 luty 2015 – 1 marca 2015

Uczestnicy otrzymają:

Certyfikat ukończenia „Polsko – angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych”
brytyjski certyfikat National Open College,
a także Podręcznik Trenera Młodzieżowego

Udział w Szkole jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty wyżywienia i zakwaterowania w trakcie trzech treningów wyjazdowych. Trening interpersonalny 360zł, trening superwizyjny 360zł, ntroduction Youth and Community Work – trening 270zł.  Szkoła współfinansowana jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

trenerzy Szkoły:

Paweł Dębek: Szef Instytutu Edukacji Społecznej. Coach, trener, doradca. Studiował psychologię i socjologię, ukończył programy szkoleniowe z zakresu psychologicznego treningu grupowego, psychoterapii, socjoterapii i doradztwa. Od ponad 13 lat specjalizuje się w treningu umiejętności interpersonalnych. Przeprowadził ponad 5000 godzin warsztatów, treningów i coachingu. Pracuje z młodymi ludźmi, szkoli trenerów i coachów, pomaga zespołom w efektywnym działaniu. Realizował projekty dla firm, uczelni wyższych, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Stworzył Program Firma Przyjazna Młodym. Jest autorem Szkoły Młodych Trenerów, Polsko – Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych oraz wielu programów szkolenia liderów. Jeden z architektów rozwiązań systemowych w Polsce na rzecz ludzi młodych. Był członkiem rządowego zespołu, kierowanego przez Szefa Doradców Strategicznych Premiera RP, w wyniku prac którego został opublikowany raport Młodzi 2011. Doradza Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej jako członek Rady Działalności Pożytku Publicznego – z jego inicjatywy powstał rządowy Program Aktywna Młodzież. Jest autorem dokumentów strategicznych z zakresu polityki na rzecz ludzi młodych. Od lat wdraża dobre praktyki pracy z młodzieżą i popularyzuje zawód pracownika młodzieżowego. Był jednym z inicjatorów powołania Dolnośląskiej Rady ds. Młodzieży, pierwszej w Polsce regionalnej federacji, zrzeszającej organizacje pozarządowe pracujące z młodzieżą – od 2010 roku przewodniczy Radzie. Doradza instytucjom rządowym w obszarze problematyki zdrowia.

Kinga Ekert: trener i animator. Andragog, absolwentka Studium Socjoterapii oraz szkoleń z zakresu umiejętności społecznych i pracy z grupą. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń, warsztatów i treningów z obszaru umiejętności społecznych, komunikacji i pracy w zespole.

Richard Betterton: dyrektor Herefordshire Council for Voluntary Youth Services, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy młodzieżowej w warunkach miejskich i wiejskich, w pracy dla administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Prowadzi treningi dla pracowników młodzieżowych w zakresie uzyskiwania brytyjskiego certyfikatu pracownika młodzieżowego. Prowadził liczne szkolenia z zakresu metod pracy z młodzieżą. Posiada profesjonalne uprawnienia pracownika młodzieżowego oraz do edukacji dorosłych w zakresie uprawnień do pracy.

Ann Hyde: zawodowy pracownik młodzieżowy i trener z doświadczeniem w pracy dla administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń dla dorosłych i młodzieży pod kątem kwalifikacji zawodowych.

Termin zgłoszeń do 13.07.2014
Aby zgłosić swój udział w Szkole należy wypełnić
formularz zgłoszeniowy
Rozmowy z chętnymi będą się odbywać we Wrocławiu, dnia 18 lipca.

Do uczestnictwa w Szkole wymagana jest rekomendacja organizacji pozarządowej, pracującej z młodzieżą!


Osoba do kontaktu: 

Kinga Ekert
+48 600 28 30 30
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FIO_MPiPS_logo1

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx