Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy twój urząd jest bezpieczny? Sprawdź to! - zaproszenie do projektu "Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem"

Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego (urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie) do udziału w ogólnopolskim projekcie finansowanym z Funduszy EOG Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem, realizowanym przez katowicki ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej - Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki oraz przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. W tych jednostkach samorządu terytorialnego, które zgłoszą się do projektu, wykonamy bezpłatnie audyt zlecania zadań publicznych zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Audyt będą wykonywały 2-osobowe zespoły złożone z eksperta i asystenta eksperta, które dokonają analizy dokumentów w urzędzie, przeprowadzą wywiady z pracownikami urzędu, przedstawicielami trzeciego sektora, zapoznają się z materiałami prasowymi z konsultacji społecznych itp. Wyniki audytu posłużą JST do wyciągnięcia wniosków w zakresie stosowanych procedur zlecania zadań, dokumentów normujących współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz metod kontroli i badania efektywności wydatków publicznych przy zlecaniu zadań. Raport z takiego audytu będzie dla jednostki albo ważnym dokumentem poświadczającym, że stosowane procedury zlecania zadań w jednostce są przejrzyste i czytelne dla organizacji pozarządowych, albo na jego podstawie będzie można podjąć działania naprawcze. W czasie, kiedy kwestie przejrzystości funkcjonowania samorządu, partycypacji obywatelskiej i współpracy z organizacjami pozarządowymi są tematem wielu dyskusji samorządowych i medialnych, warto wykonać taki audyt.
W każdym województwie do wykonania pilotażowego audytu zostanie wybrana tylko 1 jednostka samorządu terytorialnego – albo urząd marszałkowski, albo powiat, albo urząd miasta lub gminy.

Rekrutacja trwa od 10.06.2014 do 08.08.2014

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji do projektu zamieszonym na stronie www.okst.pl (tam też jest umieszczony jest formularz zgłoszenia do projektu)

W sprawie rekrutacji prosimy o kontakt z Ośrodkiem w Katowicach:
Koordynator projektu: Ewa Pytasz, tel./fax 32 206 98 43, 253 84 09 wew. 23, kom. 601 48 58 58, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zgłoszenia prosimy nadsyłać pocztą na adres:
Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, 40-014 Katowice, ul. Mariacka 1

Projekt współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji

Źródło: http://www.frdl.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx