Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NGO Standard 6.0 – zapraszamy do udziału w projekcie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe działające w Regionie Obra –Warta do zgłaszania chęci udziału w innowacyjnym przedsięwzięciu pn. NGO Standard 6.0 mającym na celu nadanie nowoczesnej formy dla działalności organizacji pozarządowych, ze szczególnym uwzględnieniem przemian społecznych, tym demograficznych oraz coraz szybszych zmian na rynku pracy. Dodatkową korzyścią dla organizacji pozarządowych będą dodatkowe preferencje punktowe podczas wszystkich konkursów ogłaszanych przez LGR Obra – Warta i skierowanych do organizacji pozarządowych.

Proponowane czynniki które powinny zostać uwzględnione przez organizacje pozarządowe do roku 2017 (31grudnia):

  1. W celach statutowych uwzględnia szeroko rozumiane wsparcie sektora rybackiego Regionu Obra – Warta.
  2. Zrzesza minimum 30 członków, w tym minimum 25% stanowią osoby do 25 roku życia i minimum 25 % stanowią osoby powyżej 60 roku życia.
  3. Prowadzi działalność gospodarczą w której zaangażowana jest co najmniej 1/3 członków.
  4. Realizuje minimum 4 przedsięwzięcia rocznie o charakterze otwartym, skierowanym do lokalnej społeczności.
  5. Prowadzi działalność edukacyjną w której aktywnie uczestniczy co najmniej 2/3 członków (dotyczy minimum 4 wydarzeń edukacyjnych rocznie).
  6. Posiedzenia Zarządu odbywają się co najmniej raz w miesiącu natomiast Walne Zebranie Członków i posiedzenia Komisji Rewizyjnej odbywają się co najmniej raz na kwartał, przy czym udział podczas posiedzeń władz wynosi minimum 50 % członków).

Zgłoszenia będziemy przyjmować do dnia 31 lipca br. przy pomocy formularza na stronie internetowej organizatora.

Źródło: http://www.lgrow.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx