Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

25-lecie Wolności - scenariusze lekcji

25 rocznica pierwszych Wolnych Wyborów była inspiracją do stworzenia propozycji scenariuszy lekcji dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do realizacji na przedmiotach: język polski, WOS, historia. Scenariusze powstały w oparciu o nową podstawę programową przedmiotów humanistycznych.

Do dyspozycji nauczycieli jest 14 scenariuszy, których tematyka pokazuje przekrój okresu komunizmu – od czasów najmroczniejszego stalinizmu do pierwszych prób budowy demokracji.
Proponowane zagadnienia w dużej mierze przedstawione są w oparciu o współczesne filmy fabularne, a także literaturę poruszającą tę tematykę. W konspektach zostały połączone różne dziedziny sztuki: film, literatura, malarstwo, plakat. Takie zestawienie gwarantuje przekrojowe i dokładne omówienie tematu. Aby unaocznić sytuację i atmosferę tamtych lat w scenariuszach zostały wykorzystane również materiały dziennikarskie pochodzące z czasów PRL.

Scenariusze lekcji dostępne są na licencji CC-BY-NC-ND 3.0 Polska - licencja ta zezwala na rozpowszechnianie, przedstawianie i wykonywanie utworu jedynie w celach niekomercyjnych oraz pod warunkiem zachowania go w oryginalnej postaci (nie tworzenia utworów zależnych).

Pobierz scenariusze

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx