Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na szkolenie "Partycypacja publiczna. Jak o niej mówić w mediach?"

Gościem specjalnym warsztatu będzie Wiceprezydent Miasta Gdyni Michał Guć.


Zapraszamy 18 czerwca do Gdańska!!!


Zapraszamy na bezpłatne, jednodniowe szkolenie dla redaktorów naczelnych, wydawców i dziennikarzy, podczas których zaprezentujemy dobre praktyki i produkty wypracowane w ramach projektu „Decydujmy razem” w kontekście praktycznego korzystania z nich w pracy dziennikarskiej.


Dobry artykuł to składowa kilku elementów. Pomysłu, warsztatu dziennikarskiego, interesującego przedstawienia tematu i języka zrozumiałego dla odbiorcy. Mówiąc o partycypacji jako współdecydowaniu i posiadaniu rzeczywistego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość ważne jest pokazanie, że partycypacja to nie tylko słowa i teorie. Istotne jest pokazanie lokalnym społecznościom, że to już się „dzieje”, że są tacy, którzy z powodzeniem i sukcesem korzystają z jej mechanizmów. I co ważne, że nie trzeba „wyważać” otwartych już drzwi a gotowe rozwiązania czekają i wystarczy z nich skorzystać.


Podczas szkoleń dla mediów pokażemy jak przystępnie i ciekawie mówić o partycypacji. – Chcemy przekazać uczestnikom wiedzę oraz umiejętności praktycznego korzystania z dorobku projektu „Decydujmy razem” w pracy dziennikarskiej. Wyposażymy ich w wiedzę o doświadczeniach, dobrych praktykach i narzędziach na bazie których tworzymy system wdrażania partycypacji publicznej. – mówi Daniel Prędkopowicz, koordynator projektu „Decydujmy razem” – Chcemy pokazać, że praca mediów jest ważnym wsparciem dla działań na rzecz zwiększania poziomu zaangażowania obywateli we współdecydowanie. Chcemy zachęcić dziennikarzy, aby także wywierali wpływ i brali u dział w zmianie rzeczywistości funkcjonowania społeczności lokalnych. – dodaje.


Zapraszamy przedstawicieli mediów: dziennikarzy, redaktorów naczelnych, wydawców, reprezentujących media lokalne, regionalne i samorządowe. W szkoleniu może wziąć udział 20 osób.


TERMIN SZKOLENIA I REKRUTACJI Gdańsk 18 czerwca 2014 roku - zgłoszenia do 11 czerwca 2014 roku

DOKUMENTY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN REKRUTACJI

PROGRAM


Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapewniamy zwrot kosztów podróży (na zasadach określonych w regulaminie). Dodatkowych informacji udziela: Magdalena Kołodziejczyk, e-mail: mkolodziejczyk(at)cofund.org.pl tel. kom.: 883 849 704 , (poniedziałek – czwartek w godzinach 10.00-16.00)

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx