Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgłoszenia na polsko-ukraińską Szkolną "Swatkę" przyjmujemy do 12 czerwca 2014r.

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska)i Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zaprasza nauczycieli szkół gimnazjalnych do zgłaszania się do udziału w warsztacie dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową. W 2014 roku planowane są 2 terminy warsztatów:

  • W dniach 3-6 lipca 2014 pod Lwowem (Ukraina);
  • W dniach 25-28 sierpnia 2014 pod Warszawą.

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo prezentują, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy, dowiedzenia się więcej o systemie oświaty na Ukrainie, oraz podjęcia próby napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy warsztatu samodzielnie dojeżdżają do Lwowa/Warszawy. Organizatorzy zapewniają transport ze Lwowa na miejsce warsztatu i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie. Do udziału w warsztacie możemy zaprosić z jednej szkoły tylko jednego nauczyciela – przedstawiciela tejże szkoły.

Liczba miejsc jest ograniczona – zainteresowani nauczyciele powinni wypełnić ankietę i  odesłać ją na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wiadomości proszę wskazać w którym z dwóch proponowanych terminów warsztatów chcieliby Państwo wziąć udział).Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 czerwca 2014.

Wszelkich informacji związanych z wyżej opisanym szkoleniem udziela Tadeusz Rudzki, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 607 198 493.

Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w kursie Centrum Szkoleniowego Fundacji Edukacja dla Demokracji, które jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli działającą nieprzerwanie od 1999 roku, wpisane do rejestru prowadzonego przez Urząd Marszałkowski woj. mazowieckiego

Warsztat jest organizowany w ramach Programu „Przemiany w Regionie”- RITA, finansowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Źródło: http://rita.edudemo.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx