Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Wygraj 600 zł w konkursie „Rowerownik bez barier” - zgłoszenia do 22 czerwca!

„Rowerownik bez barier” to przede wszystkim idea dostępnego rowerowania w każdej postaci. Rower przecież niejedno ma imię. Każdy, kto kocha rower, jeżeli tylko chce, pomimo wielu przeciwności, może być jego aktywnym użytkownikiem. Nie jest zatem ważne, czy korzystasz z handbike’a, tandemu, czy tradycyjnego roweru - ważne, by zacząć regularnie na nim jeździć. Nie ma różnicy, czy jesteś pełno-, czy też niepełnosprawny, bo sportowe emocje i rowerowe wrażenia są dla każdego!

Ścieżki rowerowe i komunikacyjne oraz miejsca dostępne i atrakcyjne dla osób poruszających się na rowerach są znane każdemu aktywnemu rowerzyście. Jeżeli takie dostępne ścieżki dla osób z niepełnosprawnością z terenu Mazowsza są znane również Tobie, weź udział w naszym konkursie.

Fundacja Integracja i Fundacja BGŻ zapraszają do udziału w internetowym konkursie „Rowerownik bez barier”. Jest to propozycja dla tych osób, które chciałby podzielić się propozycjami tras rowerowych, zawierających miejsca atrakcyjne i dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Jeżeli chcesz włączyć się do wspólnego budowania mapy miejsc przyjaznych i aktywizujących - ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Celem konkursu jest aktywizacja sportowa osób z niepełnosprawnością poprzez motywowanie ich do korzystania z roweru oraz promocja miejsc, w których aktywnie mogą spędzać czas wolny. Organizatorzy konkursu chcą zaprosić wszystkich aktywnych mieszkańców Mazowsza do dzielenia się dobrymi praktykami i wspólnego tworzenia mapy miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Ty też możesz włączyć się w tę akcję i propagować dobre idee.

Jeżeli ukończyłeś 16. rok życia, jesteś aktywny i chciałbyś podzielić się pomysłem na trasę rowerową (miejską lub pozamiejską) znajdującą się w obrębie Mazowsza i dostępną oraz atrakcyjną dla osób z niepełnosprawnością, ten konkurs jest kierowany właśnie do Ciebie.

Plakat konkursu

Konkurs polega na przesłaniu do dnia 22 czerwca 2014 do godz. 23:59 na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.prac w jednej z trzech form konkursowych:

  • graficznej – mapa trasy wykonana przy pomocy np. Google Maps, aplikacji Endomondo lub narysowana w innym programie graficznym z możliwością swobodnego odtworzenia;
  • zdjęciowej – fotograficzny zapis trasy, seria zdjęć przedstawiająca najciekawsze elementy trasy z jej krótkim opisem, np. w formie mapki;
  • tekstowej – opis trasy, dowolna forma literacka opisująca trasę - opis miejsc, zabytków, infrastruktury, dostępnych punktów.

Opracowania konkursowe prezentowanych tras powinny uwzględniać m.in.: dostępność, płynność komunikacyjną, punkty serwisowe, atrakcje turystyczne, miejsca przyjazne dla osób z niepełnosprawnością itp.

Miejsca dostępne, czyli jakie?

Po pierwsze: dostosowane trasy – czyli ścieżki rowerowe (miejskie lub pozamiejskie), które są dostępne dla każdego modelu roweru. Nie utrudniają pokonania trasy, lecz wręcz przeciwnie, swą płynnością i dostępnością zachęcają do rowerowania.

Po drugie: praktyczne – zawierające punkty na trasach rowerowych, gdzie osoby z niepełnosprawnością będą mogły swobodnie skorzystać np. z dostosowanych sklepów, punktów gastronomicznych, punktów rekreacyjnych i krajobrazowych. Miejsca, gdzie takie osoby bez problemu będą mogły się zatrzymać, odpocząć, kupić coś do picia lub jedzenia.

Po trzecie: ogólnodostępne – przyjazne dla osób poruszających się na wózkach, hanbike’ach lub tradycyjnych rowerach. Warto podczas przejażdżek rowerowych zwracać uwagę na dostępność zarówno infrastrukturalną, jak i adaptację obiektów oraz miejsc do potrzeb osób z niepełnosprawnością (podjazdy, napisy w alfabecie Braille’a etc). Dostosowane restauracje, punkt widokowy czy plac zabaw, gdzie będzie można bez problemu wjechać rowerem lub wózkiem. Warto zwrócić także uwagę, czy trasy takie przebiegają w pobliżu serwisów rowerowych, otwartych i chętnych do pomocy wszystkim rowerzystom, także tym z niepełnosprawnością.

Po czwarte: atrakcyjne – czyli trasy, które będą łatwo dostępne dla każdego rowerzysty, w pięknej okolicy, z ciekawymi miejscami, które można po drodze zobaczyć, np. pomniki przyrody, krajobrazy, ciekawe zabytki etc.

Do wygrania w konkursie są trzy równorzędne nagrody pieniężne w wysokości 600 zł, gadżety rowerowe i pamiątkowe dyplomy.

Do maila prosimy także dołączyć swoje dane teleadresowe.

Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl

Najnowsze