Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusze na wyposażenie i/lub renowację placu zabaw przy szkole wiejskiej

 

 

PYTANIE:

Dzień dobry,
na początku pragnę gorąco podziękować całemu zespołowi "witryny wiejskiej" za wiele istotnych kwestii poruszany na stronie oraz pogratulować pomysłu założenia takiego portalu - niewątpliwie bardzo przydatnego wielu osobom zamieszkującym na wsi.
Poza tym zwracam się z prośbą i informację, gdzie szukać funduszy unijnych na wyposażenie i/lub renowację placu zabaw przy szkole wiejskiej (z oddziałami przedszkolnymi) - woj. mazowieckie, powiat Sokołów Podlaski.
Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź
Z góry dziękuję za wszystkie informacje!
Pozdrawiam,
[...]

ODPOWIEDŹ:
Witam serdecznie, bardzo dziękuję za miłe słowa dla zespołu Witryny Wiejskiej, to zawsze nas mocno motywuje do dalszej, sumiennej pracy:).

Odpowiadając na Pana pytanie, wskazuje Panu źródła krajowe, gdyż jeszcze nie znamy szczegółów dotacji z nowej puli funduszy europejskich na lata 2014-2020:

Myślę, że może Pan zgłosić pomysł do Fundcji AVIVA, która ogłosiła konkurs na inicjatywy m.in. tworzenia placów zabaw. Podaję link: www.todlamniewazne.pl

Trzeba też sprawdzić, jakie są możliwości uzyskania części środków z funduszu sołeckiego w Waszej wsi na ten cel, bo cel jest zgodny z celami funduszu sołeckiego i mieści się w zadaniach własnych gminy.

Proszę przejrzeć krytycznie (dopasowując do swoich potrzeb, możliwości i planów) następujące konkursy/źródła:

- konkurs Razem Możemy Więcej - Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - www.efrwp.pl

- Na dobry początek" - Fundacja im.J.Kantego Steczkowskiego -
www.fundacja-steczkowskiego.pl 
(ale dotyczy inicjatyw tylko dla dzieci małych, do 5 lat)

- Program grantowy "Bank Dziecięcych Uśmiechów", a także program grantowy „Bank Aktywnej Młodzieży - Fundacja Banku Zachodniego WBK - http://fundacja.bzwbk.pl/


- " Akademia Orange" - Fundacja Orange - http://fundacja.orange.pl

oraz www.akademiaorange.pl/wnioski


- "Równać szanse" - Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ( z tym, że jest to konkurs adresowany do młodzieży i do osób pracujących z młodzieżą z małych miejscowości) - www.rownacszanse.org.pl


- konkurs „Z PZU PO LEKCJACH", Fundacji PZU, termin do 10 lipca 2014 www.pzu.pl/grupa-pzu/fundacja-pzu


Warto też sprawdzić na stronie Programu Działaj Lokalnie www.dzialajlokalnie.pl , czy na Waszym terenie działa Lokalna Organizacja Grantowa. Taka organizacja byłaby najlepszym źródłem i dotacji i informacji dla Państwa.

Podaję Panu tylko kilka możliwych źródeł.


W imieniu Witryny Wiejskiej życzę powodzenia w realizacji planów i pasji i w zdobyciu funduszy na nie.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx