Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uprawa choinek z przeznaczeniem na sprzedaż w okresie świątecznym

PYTANIE:
Pani Magdaleno,
szukając potrzebnych mi informacji natknęłam się na Państwa stronę internetową i uznałam, że Państwo z pewnością udzielą mi wiarygodnej i aktualnej informacji.

Wraz z partnerem mieszkamy w domu na dużej działce, której część 1200m2 była kilkanaście lat temu użytkowana jako sad a obecnie jest łąką o statusie gruntu rolnego. Chcielibyśmy na tym kawałku ziemi założyć szkółkę drzew iglastych z przeznaczeniem na sprzedaż w okresie świątecznym.
Moje pytanie dotyczy formalności prawnych związanych z założeniem takiej plantacji oraz legalną sprzedażą drzewek. Myślę, że istotną informacją jest fakt, iż ja prowadzę już pozarolniczą działalność gospodarczą.
Mamy doświadczenie w sadzeniu oraz hodowli drzewek, potrzebujemy informacji prawnej i poprowadzenia nas krok po kroku przez formalności.

Z poważaniem,
Urszula Strączek.

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie,

otrzymałam Pani e-mail od koleżanki z Fundacji. Na początku muszę zaznaczyć, że moja odpowiedź nie ma charakteru porady prawnej, a jest tylko informacją. Jeśli posiadacie Państwo gospodarstwo rolne i ziemię powyżej 1 hektara, to uprawa choinek traktowana jest jako uprawa rolnicza i po pierwsze nie wymaga żadnych pozwoleń. Jakie to rodzi konsekwencje podatkowe przy sprzedaży drzewek - proszę dopytać pracowników najbliższego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, ODR. W ODR- powinniście też Państwo otrzymać informację o możliwych dotacjach na założenie takiej uprawy/plantacji, na pielęgnację i jakie są perspektywy dofinansowania takiego przedsięwzięcia w nowym okresie finansowania unijnego tj. 2014-2020. Konkretnej informacji powinno też udzielić Państwu najbliższe Nadleśnictwo.

Pomocni mogą być też inni plantatorzy – mają najlepszą praktykę i wiedzę dotyczącą przepisów. Podaję Pani adres do bazy danych Agrinpol Fundacji Fundusz Współpracy. Może Pani skontaktować się z innymi plantatorami drzewek iglastych (znajdzie Pani dane adresowe i telefoniczne do osób, które prowadzą takie plantacje).
http://www.agrinpol.pl/index/

Podaję bezpośredni link do opisów dotyczących plantacji drzewek iglastych:
http://www.agrinpol.pl/search/?lang_id=1&word=plantacja+choinek&x=36&y=6

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w rozpoczęciu tej działalności!

w imieniu Witryny Wiejskiej

2 komentarzy

 • Treesplant.pl

  Witam, Zajmujemy się produkcją sadzonek drzew iglastych z przeznaczeniem na plantacje choinkowe. Nasze rośliny są wyselekcjonowane i świetne do nasadzeń na choinki. W ofercie świerk srebrny, pospolity i jodła kaukaska. Dla naszych klientów świadczymy bezpłatne doradztwo w zakresie pielęgnacji, uprawy oraz sprzedaży choinek. Zapraszam do kontaktu i odwiedzenia Naszej witryny. http://www.treesplant.pl

  Treesplant.pl środa, 11, lipiec 2018 20:08 Link do komentarza
 • Plantacja Choinek w Rezerwacie Bobra

  Hmm, wprowadziliśmy do naszej oferty nowe formy sprzedaży choinek: można spróbować swoich sił bez angażowania się w uprawę choinek. Przykład? Sprzedajemy kwatery z choinkami: kwatera 3000szt w cenie 14 zł za choinkę 8 letnią (120-260cm). Można zacząć od mniejszych ilości, ale i cena będzie wtedy nieco wyższa! Cennik opublikowany jest w naszym serwisie ochoinki.pl
  Promocja przedsezonowa w postaci ceny o 25% niższej od ceny hurtowej obowiązuje do 1 lipca. Dla małego hurtu mamy 20% rabatu od ceny sezonowej, ale tylko do 1 sierpnia! Szczegóły w cenniku - zapraszam do zapoznania się.

  Plantacja Choinek w Rezerwacie Bobra poniedziałek, 28, maj 2018 23:49 Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx