Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Przyklad ogloszenia dot. programu świetlicy.

 

 

Przykładowy program świetlicy wiejskiej.

 

OFERTA PROGRAMOWA NASZEJ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
Świetlica jest czynna codziennie od 9.00 do 18.00
Pracownikiem świetlicowym jest: Agata Jabłonowska nr domu 45

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

16-18.00 - warsztaty fotograficzne.

W poniedziałek w naszej świetlicy odbywają się zajęcia fotograficzne. Prowadzi je fotograf z okolicznego miasteczka. Jego praca jest finansowana z budżetu gminy przez Gminny Ośrodek Kultury.

 

 

16-18.00 - grupa gitarowa.

We wtorek przychodzi grupa 10 młodych osób, które uczą się gry na gitarze. Gitary zakupiliśmy ze środków Fundacji J&S Pro Publico Bonae.  Instruktor - mieszkaniec jednej z wiosek, udziela lekcji nieodpłatnie.

 

 

15.00 - 16.00 - język angielski dla dzieci.

17.00 - 18.00 - język angielskie dla dorosłych.

W środę prowadzimy zajęcia z języka angielskiego dla grupy dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla dorosłych. Środki na pomoce dydaktyczne i zatrudnienia lektora pokrywane są z Programu English Teaching.

16 - 18.00 - spotkania Koła Gospodyń Wiejskich.

W czwartek swoje spotkania ma reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich. Mieszkanki wsi pracują właśnie nad książką kucharską z przepisami regionalnymi. Środki uzyskane ze sprzedaży książki będą zasilać fundusz sołecki.

16 - 18.00 - warsztaty teatralne.

W piątek młodzieżowy kabaret ma swoje próby. Zajęcia prowadzi instruktor teatralny, którego praca jest finansowana przez GOK.

 

10 - 12.00 - zespół muzyczny.

W sobotę odbywają się próby muzycznego zespołu dziecięcego, a po nim - zespołu ludowego. Zajęcia, materiały, stroje, instrumenty sfinansowane zostały z Programu "Nasza świetlica" Fundacji Wspomagania Wsi.

18.00- 20.00 - herbaciany klub filmowy

W niedzielę organizujemy pokaz filmów przy kawie i herbacie dla chętnych mieszkańców.

 

 

 

 

 

Dodatkowa informacja:

Od poniedziałku do piątku można uzyskać w świetlicy pomoc w odrabianiu lekcji. Od godziny 9.00 do 12.00 codziennie działa w świetlicy Klub Małego Mieszkańca - przedszkole.

Kiedy nie ma w świetlicy zajęć edukacyjnych i kulturalno-społecznych udostępniany jest kącik komputerowy. Codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 16-18.00 można skorzystać z Internetu - mieszkańcy wsi nieodpłatnie, goście i turyści - 2 złote za 1 godzinę.

W ciągu roku w świetlicy odbywają się różnego rodzaju szkolenia dla mieszkańców: dotyczące agroturystyki, programów rolnośrodowiskowych, nietypowych upraw, dotacji unijnych i kredytów, o czym powiadamiamy odrębnymi ogłoszeniami na tablicy ogłoszeń we wsi. Finansowane są one z różnych programów pomocowych.

W wakacje organizujemy dwutygodniowy obóz dla dzieci i młodzieży szkolnej. Naszym głównym darczyńcą jest Fundacja Wspomagania Wsi oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

W tygodniu, w godz. 12.00 - 16.00 sala szkoleniowa wynajmowana jest też odpłatnie na potrzeby firm i instytucji, które mogą tu organizować swoje szkolenia wewnętrzne. Dochód z wynajmu sal i sprzętu jest przeznaczany na programy społeczno-edukacyjne, prowadzone w naszej świetlicy dla mieszkańców okolicy.

 

Najnowsze