Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przyklad ogloszenia dot. programu świetlicy.

 

 

Przykładowy program świetlicy wiejskiej.

 

OFERTA PROGRAMOWA NASZEJ ŚWIETLICY WIEJSKIEJ
Świetlica jest czynna codziennie od 9.00 do 18.00
Pracownikiem świetlicowym jest: Agata Jabłonowska nr domu 45

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

16-18.00 - warsztaty fotograficzne.

W poniedziałek w naszej świetlicy odbywają się zajęcia fotograficzne. Prowadzi je fotograf z okolicznego miasteczka. Jego praca jest finansowana z budżetu gminy przez Gminny Ośrodek Kultury.

 

 

16-18.00 - grupa gitarowa.

We wtorek przychodzi grupa 10 młodych osób, które uczą się gry na gitarze. Gitary zakupiliśmy ze środków Fundacji J&S Pro Publico Bonae.  Instruktor - mieszkaniec jednej z wiosek, udziela lekcji nieodpłatnie.

 

 

15.00 - 16.00 - język angielski dla dzieci.

17.00 - 18.00 - język angielskie dla dorosłych.

W środę prowadzimy zajęcia z języka angielskiego dla grupy dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla dorosłych. Środki na pomoce dydaktyczne i zatrudnienia lektora pokrywane są z Programu English Teaching.

16 - 18.00 - spotkania Koła Gospodyń Wiejskich.

W czwartek swoje spotkania ma reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich. Mieszkanki wsi pracują właśnie nad książką kucharską z przepisami regionalnymi. Środki uzyskane ze sprzedaży książki będą zasilać fundusz sołecki.

16 - 18.00 - warsztaty teatralne.

W piątek młodzieżowy kabaret ma swoje próby. Zajęcia prowadzi instruktor teatralny, którego praca jest finansowana przez GOK.

 

10 - 12.00 - zespół muzyczny.

W sobotę odbywają się próby muzycznego zespołu dziecięcego, a po nim - zespołu ludowego. Zajęcia, materiały, stroje, instrumenty sfinansowane zostały z Programu "Nasza świetlica" Fundacji Wspomagania Wsi.

18.00- 20.00 - herbaciany klub filmowy

W niedzielę organizujemy pokaz filmów przy kawie i herbacie dla chętnych mieszkańców.

 

 

 

 

 

Dodatkowa informacja:

Od poniedziałku do piątku można uzyskać w świetlicy pomoc w odrabianiu lekcji. Od godziny 9.00 do 12.00 codziennie działa w świetlicy Klub Małego Mieszkańca - przedszkole.

Kiedy nie ma w świetlicy zajęć edukacyjnych i kulturalno-społecznych udostępniany jest kącik komputerowy. Codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 16-18.00 można skorzystać z Internetu - mieszkańcy wsi nieodpłatnie, goście i turyści - 2 złote za 1 godzinę.

W ciągu roku w świetlicy odbywają się różnego rodzaju szkolenia dla mieszkańców: dotyczące agroturystyki, programów rolnośrodowiskowych, nietypowych upraw, dotacji unijnych i kredytów, o czym powiadamiamy odrębnymi ogłoszeniami na tablicy ogłoszeń we wsi. Finansowane są one z różnych programów pomocowych.

W wakacje organizujemy dwutygodniowy obóz dla dzieci i młodzieży szkolnej. Naszym głównym darczyńcą jest Fundacja Wspomagania Wsi oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

W tygodniu, w godz. 12.00 - 16.00 sala szkoleniowa wynajmowana jest też odpłatnie na potrzeby firm i instytucji, które mogą tu organizować swoje szkolenia wewnętrzne. Dochód z wynajmu sal i sprzętu jest przeznaczany na programy społeczno-edukacyjne, prowadzone w naszej świetlicy dla mieszkańców okolicy.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx