Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

PYTANIE:

Witam serdecznie,
Proszę napisać czy przyznajecie Państwo dotacje unijne bądź innego
rodzaju dotacje na rozpoczęcie działalności z rodzaju pieczarkarni.
Bardzo Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie,

Fundacja Wspomagania Wsi nie udziela dotacji unijnych, ani innych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób fizycznych. Natomiast udziela niskoprocentowanych pożyczek dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą i mieszkają na wsiach. Może program mikropożyczkowy FWW będzie dla Pani interesujący i przydatny?Podaję Pani link do informacji bezpośrednio na stronie naszej Fundacji:

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/itemlist/category/17

 

Proszę także pytać w swoim Powiatowym Urzędzie Pracy o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zachęcam także do zapoznania się z poradnikiem autorstwa Roberta Skwary - tam znajdzie Pani informacje o źródłach, które przyznają pomoc finansową dla osób, rozpoczynających działalność gospodarczą. Podaję link (tam są dwie części tego poradnika, trzeba oczywiście sprawdzić u źródła, czy dany konkurs/możliwość dotacji jest jeszcze aktualny, bo np. jeśli chodzi o dotacje unijne to jesteśmy w okresie przejściowym i czekamy na nowe rozdanie na latach 2014-2020 - nowe wytyczne, nowe programy i ścieżki finansowania. Ale i tak będzie Pani miała informację, gdzie ew. pytać):

część I - http://ww.org.pl/data/DK.pdf

część II - http://ww.org.pl/?p=1891&c=9850

W imieniu Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w produkcji pieczarek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx