Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dane o kołach gospodyń wiejskich

 

Koła Gospodyń Wiejskich to struktury nieformalne, choć wiele z nich w ostatnich latach rejestruje swoją działalność w formie np. stowarzyszeń, gdyż łatwiej im wtedy chociażby pozyskiwać fundusze z zewnątrz na swoją działalność. W Polsce jest wiele aktywnych Kół Gospodyń Wiejskich, które bardzo często nie tylko działają dla swoich członków, ale dla całych społeczności wiejskich - organizują zajęcia dzieciom, prowadzą zespoły, dokonują drobnych inwestycji w wioskach itd. Istnieje co prawda formalne przedstawicielstwo Kół Gospodyń Wiejskich - Rada Krajowa Kół Gospodyń Wiejskich, - może prowadzi rejestr aktywnych kół - proszę to sprawdzić. ul. Szkolna 2/4 pok. 202, 00-006 Warszawa, tel. (022) 827-30-01.

Inny sposób poszukiwania aktywnych kół gospodyń wiejskich to szukanie ich w  programach dotacyjnych Fundacji Wspomagania Wsi - www.fww.org.pl , która wspiera przedsięwzięcia realizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w ramach  swoich programów dotacyjnych np. Pożyteczne Ferie, Pożyteczne Wakacje, Nasza Wieś Naszą Szansą, Nasza Świetlica czy Kultura Bliska.  Proszę też szukać inicjatyw kół gospodyń wiejskich np. w naszym Atlasie Inicjatyw  - http://www.witrynawiejska.org.pl [jeśli są w naszej bazie to z pewnością są aktywne, bo musiały realizować bądź realizują jakieś przedsięwzięcie, trzeba szukać wg nazw organizacji - np. Koło Gospodyń Wiejskich w Konotopie] lub w bazie ngo - www.ngo.pl. To jest długa droga - bo musi Pan wyłuskać inicjatywy samych kół gospodyń wiejskich - ale nie znam szczegółowego rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Z pewnością tych aktywnych jest więcej niż w jakimkolwiek rejestrze, bo często nie występują o fundusze zewnętrzne tylko np. gminne i organizują w swoich wioskach wiele spotkań integracyjnych, koncertów, imprez itd. Proszę też pamiętać, że nazwy stowarzyszeń pod którymi "kryją" się koła gospodyń wiejskich mogą być różne, choć z reguły zachowują one w swoich nazwach hasło: koło gospodyń wiejskich.

wersja do druku

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx